منوی برگه ها
منوی دسته ها

ارسال شده توسط در تاریخ ۱۳۹۲/۰۷/۰۹ در اخبار

حذف تفکیک جنسیتی ؟

حذف تفکیک جنسیتی ؟

درود

اخیراً بعضی از دانشکده ها، که تارنمای آنها در انتهای همین نوشته به عنوان مدرک آورده شده؛ به جذب تعداد محدودی دانشجو با جنس مخالف آنچه تاکنون پذیرش می کرده اند، نموده اند (کمتر از ۱۰۰ دانشجو) که بیشتر شبیه به تمسخر دانشجویان فنی می باشد. مثلاً دانشکده ای با ۲۰۰۰ دانشجوی دختر ۲ دانشجوی پسر را درقسمت آمار دانشجویان وارد کرده است. اینجاست که بحث حذف تفکیک جنسیتی پیش می آید.

نکته قابل توجه این است که این آمار در دفترچه کنکور قید نشده است و احتمالاً پذیرفته شدگان در مرحله تکمیل ظرفیت جذب شده اند.

با این حال باید توضیح دهم که آمار ها در این چند روزی که قصد انتشار این مطلب را داشتم مکرراً در تارنما (سایت) دانشکده ها عوض میشده است و احتمال دارد زمانیکه که شما به تارنما (سایت) های زیر مراجعه می نمایید آمار دانشکده تک جنسیتی را ملاحظه کنید.
همچنین نبود آمار در بسیاری از تارنماهای (سایت) دانشکده ها را نیز به کامل نبودن خبر اضافه کنید که مسلماً مشکل از ما نیست. یکبار دیگه باید بگم این عمل بیشتر شبیه به تمسخر دانشجویان دانشکده های فنی است و باید دید مسئولین چه نظری دارند که در آینده خدمت شما اعلام خواهیم کرد.

دلیل وزیر سابق علوم، تحقیقات و فناوری برای تفکیک جنسیتی، مصوبه اسلامی کردن دانشگاه توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی بود و دلیل شورای انقلاب فرهنگی سابق (کمی متفاوت از امروز) جلوگیری از اختلاط غربی عنوان شده است.

نکته:
۱- در انتهای همین نوشته هم تعدادی تارنمای (سایت) رسمی چند دانشکده آمده است که اگر به قسمت “آمار دانشجویان سایت” مراجعه نمایید به صورت رسمی این آمار از سوی دانشکده های مطبوع اعلام شده است.
۲- بسیاری از دانشکده ها تارنمایشان (سایت) مشکل داشت و اصلاً اجرا نمی شد که مسلماً نمی توان از آنها اطلاعاتی به دست آورد، بسیاری دیگر در قسمت “آمار دانشجویان سایت” هیچ آماری درج نشده بود که این هم دلیل نبود اطلاعات در بسیاری از دانشکده ها شد.
۳- بسیاری از دانشکده ها ابتدا آماری را ارائه نمودند که حاکی از جذب تعداد کمی دانشجو با جنس مخالف آنچه تاکنون حذب می نمودند بود اما پس از چند روز این تعداد را صفر کردند، احتمال دارد این تارنماهایی که ما در انتها آورده ایم هم بعد از چند روز آمار خود را تغییر داده باشند.

با سپاس
یا علی

تارنمای تعدادی از دانشکده های مذکور: (به قسمت “آمار دانشجویان سایت” مراجعه نمایید)

http://edu.tct.ac.ir

http://chamran.edu.tvu.ac.ir

http://www.korani.ir

http://afda.edu.tvu.ac.ir

http://www.afdn.ir

http://www.ebnehesam.ir

http://sepidehmit.edu.tvu.ac.ir

http://www.mohajertc.ir   در بخش اخبار سایت

http://roghayeh.edu.tvu.ac.ir

http://dkermanshahtc.ac.ir

در خبرنامه عضو شوید تا مهمترین و جدید ترین اخبار برای شما ارسال شود؛ مثلاً از تاریخ انتخاب واحد را در اولین فرصت آگاه شوید.

 

۳ دیدگاه

 1.  

  مثل همیشه؛ هرگونه انتقاد، پیشنهاد؛ با گوش جان شنواییم

 2.  

  واقعا که مزخرفن
  چقد ما فنیا رو اذیت کردن خدا ازشون نگذره

  یه سوال
  خوابگاه شهید کریمی دقیقا کجاست
  ایستگاه مترو یا brtداره
  دانشکده سرویس گذاشته؟
  ممنون میشم جواب بدید

  •  

   خوابگاه شهید کریمی تو خیابون شوشه
   هیچ وسیله ای نیس باید نصفه راهو پیاده گز کنی
   البته اگه خفتت نکنن خوبه
   هر اتاقی ۱۴نفر میشن
   هیچ امکاناتی هم نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.