منوی برگه ها
منوی دسته ها

ارسال شده توسط در تاریخ ۱۳۹۱/۱۰/۲۳ در اخبار

احضار ۷ دانشجو به کمیته انضباطی

احضار ۷ دانشجو به کمیته انضباطی

۷ دانشجوی دانشگاه شهید شمسی‌پور در اعتراض به اقدام مسئولان این دانشگاه در خصوص انتقال ساختمان دانشگاه، به کمیته انضباطی احضار شدند.

خبرگزاری دانشجو خبر داد. ۷ نفر از دانشجویان دانشکده فنی شهید شمسی پور به علت حضور خودسر در مقابل وزارت علوم به کمیته انضباطی احضار شدند.

متن خبر به این شرح است.

به گزارش خبرنگار سیاسی «خبرگزاری دانشجو»، کمیته انضباطی دانشگاه شهید شمسی پور چند تن از دانشجویان معترض به انتقال ساختمان این دانشگاه به محلی دیگر را احضار کرد. بر این اساس، شورای بدوی دانشگاه شهید شمسی پور، روز گذشته هفت نفر از نمایندگان دانشجویان معترض به این مسئله را به کمیته انضباطی احضار کرد. یکی از نمایندگان دانشجویان از احتمال تعلیق و اخراج دانشجویان از خوابگاه توسط این شورا خبر داد. بر اساس این گزارش، چندی پیش جمعی از دانشجویان دانشگاه شمسی‌پور در اعتراض به انتقال ساختمان این دانشگاه به مکان دیگری، مقابل وزارت علوم تجمع کرده بودند. این تجمع که ۱۲ آذر با حضور حدود ۳۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه شهید شمسی پور برگزار شد، اعتراض دانشجویان را در حالی که پلاکاردهایی را در دست داشتند و اعتراض خود را به این مسئله و عدم پاسخگویی مناسب مسئولان عنوان می کردند، به دنبال داشت. بر اساس این گزارش، از چند ماه قبل مسئله انتقال ساختمان دانشگاه شهید شمسی پور از ونک به ساختمانی در میدان امام حسین(ع) مطرح شد که البته به گفته دانشجویان این دانشگاه، امکانات ساختمان جدید در حد یک هنرستان معمولی بوده و تجهیزات یک دانشگاه مجهز را ندارد. همچنین در جریان این اقدام مسئولان دانشگاه و اعتراض دانشجویان، جلسه پرسش و پاسخ با دکتر رضایی، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای نیز برگزار و مسئله با وی در میان گذاشته شد و قرار بود که دانشجویان با یکی از معاونان وزارت علوم در این باره دیدار و گفت و گو کنند، اما در نهایت پس از گذشت حدود دو ماه از تجمع اعتراضی دانشجویان، تنها نتیجه به دست آمده احضار هفت دانشجو به کمیته انظباطی است.

متاستفانه مسئولان دانشکده به ای تلاش برای جلوگیری از وقوع چنین فاجعه ای (انتقال دانشکده به یک مکان بدون امکانات) به فکر تنبیه دانشجویان خود افتاده اند.

سوالی که اینجا از مسئولان مطرح است اینست که:
شما کلاً کدوم طرفی هستید؟

بر فرض دانشجویان احضار شده به کمیته انضباطی اشتباه خود را پذیرفتند، آیا شما مسئولیت عدم به بحران کشیده شدن دانشکده شمسی پور را می پذیرید؟
اگر جواب شما مثبت نشان دهنده ی مسئولیت  پذیری شماست و اگر جواب منفی است نشانه ی چاپلوسی شماست.(بدون تعارف)

با سپاس
یا علی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.